Pages

20 Nisan 2012 Cuma

♥ 20 Nisan 571 ♥

 
Bugün miladi takvime göre Efendiler Efendisinin doğum günü... 
20 Nisan 571'de dünyaya teşrif etmiş binbir mucize ile... 
Belki bütün sevdiklerimizin, eşimizin, çocuklarımızın, arkadaşlarımızın doğum günlerini günlerce önceden hazırlıklar yaparak kutluyor olabiliriz. Peki güllerin efendisi, gönüllerin sultanı, islamın güneşi, Rabbin dünyayı yaratış sebebi olan biricik Peygamberimizin doğum günü için ne yapabiliriz? 
Salavat kampanyaları düzenledik, günlerce selamlar-salatlar gönderdik. Ve gün geldi...
Çocuklarımıza Peygamber sevgisi aşılamanın tam sırası bence. Hani onların küçük dünyalarında doğum günü demek pasta demek ya... alalım bugün bir pasta, Peygamberimizin pastası desinler. Sevgi dolsun içleri.. 
Biliyor musunuz, katıldığımız bir kutlu doğum programında dağıtılan güllü minik lokumlardan götürdü annem biricik,minicik yeğenime... canım benim, "Peygamber Efendimiz beni çok se sevdiği için mi göndermiş bu lokumları?" diye sorarak ve ne kadar sevildiğini hissederek yemiş yumuk elleri ile... 

Güllerin Efendisinin hatrına sevdiklerimize bir gül, bir lokum, bir pasta verelim. Peygamber sevgisi dikelim kalplerine, gül kokulu çiçekler açsın yüreklerinde...

Bismillahirrahmanirrahiym* Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi külle mahtelefel melevan* Ve teakabel asaran* Ve kerraral cedidan* Vestakbelel ferkadan* Ve belliğ ruhahu ve ervaha ehli beytihi minnet tehıyyete ves selam* Verham ve barik ve sellim aleyhi kesiran kesiran ila yevmil haşri vel karar*
******
Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve O’nun aline, gece ve gündüzün devamı, sabah ve akşamın birbirini takibi, gece ve gündüzün tekrar edip durmaları, Kutup Yıldızlarının karşılaşmaları süresince salat eyle. O’nun ve ehl-i beytinin ruhlarına bizlerden selam ve esenlikler ulaştır. O’na merhamet eyle. O’nu mübarek kıl ve O’na haşr ve karar gününe kadar bol bol selam eyle.

8 yorum:

bir kase lezzet dedi ki...

AMİN CANIMMMMMM..
BENDE PAYLAŞIMDA BULUNDUM
CUMAN MÜBAREK OLSUN..

Değmesin Yağlı Boya dedi ki...

Yavrucum sen nerdesin ne zamandır..zincirin kayıp halkası??..özledim doğrusu..yavrum kutlu doğum haftası telaş içinde geçti benim için tadını anlayamadım alamadım..Rabbim tekrar yaşatsın inşallah..canlar feda o gül yüzlüye canım sarıldım kocaman..

bugy dedi ki...

Amiiin Eflhatunum dualarımızı kabul etsin selamlarımızı iletsin Rabbim. Yeğenini de kocaman öpüyorum:) Senideeeee

EflHatun dedi ki...

Sevgi Ablacım walla bloga yazı yazmak istiyorum istiyorum ama bir türlü fırsat bulamıyorum. Bazen oluyor ki yazmak istiyorum ama ne yazacağımı bulamıyorum :) ama hepinizi takipteyim :)

bugymm amiiiiiinnn canımmm! Ne içten ne güzel dua bu.. Biz de seni öpüyoruuuz tatlımm!

Allah ne verdiyse dedi ki...

Rahman razi ola .
seni ve tüm mümin kardeslerimizi ona komsu eyleye Allah.
selam ve dua ile

VuslaT dedi ki...

anin allahcc kabul etsin. Bende katıldım bende paylaştım geçen hafta. Ama sana bu gün uğrayabildim. Hayır dolu günler dilerim.

öznur-ebru dedi ki...

blogunu yeni takibe başladım ve çok şeker...
Kutlu doğum için gerçekten böyle şeyler yapmalıyız...
Ve O'na asıl şimdi ne kadar muhtacız O'nu tanımaya ( :

EflHatun dedi ki...

Çok teşekkürler öznur-ebru.. bloguma hoşgeldin :)